Witamy na stronie świetlicy SP 236.

   

 
DOKUMENTY

 
PLAN ZAJĘĆ

 
KONTAKT


Świetlica jest miejscem, w którym spotykają się uczniowie czekający na rozpoczęcie zajęć
lub na powrót do domu po lekcjach.

Rozpoczynamy pracę o godzinie 6:45, a kończymy o 18.00.Piknik rodzinny - czerwiec 2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

W czerwcu w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny na 100-lecie Niepodległości. Świetlica była współorganizatorem tego ważnego wydarzenia lokalnego. Przygotowaliśmy część artystyczną, czterogodzinne występy muzyczne na scenie. Ponadto nauczyciele świetlicy wraz z wychowankami wykonali dekorację, dziesiątki biało-czerwonych kwiatów, które ozdobiły boisko a także zaprojektowali baner, który został umieszczony w centralnym miejscu na ogrodzeniu szkoły w dniu pikniku.


Dzień Talentów - maj 2018

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

17 maja odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Talentów zorganizowany przez Zespół Nauczycieli Świetlicy Szkolnej. Pierwotnie miał być tylko świetlicowym wydarzeniem lecz z powodu dużego zainteresowania uczniów całej szkoły wzięli w nim udział uczniowie z niemalże każdej klasy. Podzieliliśmy występy na dwie tury: klasy 4-7 i gimnazjum oraz klasy 0-3. O 10:00 zebrana przed sceną brać uczniowska dopingowała i nagradzała oklaskami swoich kolegów i koleżanki, którzy prezentowali swoje umiejętności. O godzinie 16:00 tego samego dnia odbyła się druga tura występów, na które licznie przybyli rodzice. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz Szkolny Klub Sportowy "Orlik". Za rok kolejna edycja Dnia Talentów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia


„I łaciate, i kudłate - czyli zwierzęta bohaterami wierszy” - maj 2018

Opracowanie: p. Anna Wayler

W dniach 8-11 maja odbył się Dzielnicowy Świetlicowy Konkurs Recytatorski „I łaciate, i kudłate - czyli zwierzęta bohaterami wierszy”. W konkursie udział wzięli uczniowie z kl.2 i kl.3 naszej szkoły. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu wiersze Jana Brzechwy „Psie smutki” oraz „Żuk”. Laureatami zostali:

Agata Białkowska kl.2a - III miejsce
Kamila Korczyńska kl.2a - II miejsce
Franciszek Sosiński kl.3a- III miejsce

Serdecznie gratulujemy!


Szkolny ogródek - kwiecień/maj 2018

Opracowanie: p. Tomasz Janecki, p. Anna Wayler

Uczniowie świetlicy szkolnej pod okiem wychowawcy pana Tomasza zakładają swój pierwszy szkolny świetlicowy ogródek. Najpierw dzieci na przygotowanych mini inspektach posiały warzywa, przysypały je ziemią, podlały i oczekiwały na rezultaty. Na szkolnej grządce pojawiły się więc: marchewka, rzodkiewka, sałata, pietruszka, dynie, słoneczniki. Będą również posadzone piękne pnące ozdobne rośliny, a także kwitnące kwiaty.


Wielkanocne warsztaty plastyczne - kwiecień 2018

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

Kiedy siedli razem i Mały i Duży,
zaczęli próbować do czego to służy.
Wnet się okazało, że wszystko się uda -
potrafią z papieru wyczarować cuda!

15 marca dzieci świetlicowe wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych. Tematem przewodnim były wielkanocne ozdoby. Z kolorowego papieru i bibuły powstały wyjątkowe i niepowtarzalne palemki, pisanki, kartki świąteczne. Dziękujemy Dużym i Małym za wspólnie spędzony wieczór.


Siatkówka - marzec 2018

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Od początku roku szkolnego trenerka UKS Esperanto Warszawa, Magdalena Bujalska, prowadzi w naszej szkole zajęcia z piłki siatkowej dla dziewcząt. Dziewczynki szkolą swoją technikę i trenują dwa razy w tygodniu. Zajęcia zawierają elementy siatkarskie oraz wiele gier i zabaw, dzięki którym każda z zawodniczek może wykazać się swoją wytrwałością, szybkością, refleksem i wytrzymałością. Treningi są doskonałym sposobem promocji aktywności fizycznej wśród młodzieży, a także początkiem drogi do zawodowych rozgrywek. Niektóre z podopiecznych klubu mają już na swoim koncie udział w turniejach siatkarskich, a nawet obozie sportowym. Zawodniczkom życzymy sukcesów, a wszystkie chętne uczennice szkoły, chcące rozpocząć swoją przygodę z siatkówką, zapraszamy na treningi.


Na ludowo - luty 2018

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

19 lutego nasi wychowankowie wykonali prace plastyczne na temat tradycyjnych strojów z poszczególnych regionów Polski. Po zapoznaniu się z ogólnymi informacjami, przystąpili do kolorowania obrazków oraz projektowania naszej regionalnej, świetlicowej sukienki. Zainteresowani powyższą tematyką, wykonali także serwetki kurpiowskie. Z pomocą wychowawców stworzyli również dekorację, którą możemy oglądać na tablicach w naszej placówce.


Dokarmiamy ptaki - luty 2018

Opracowanie: p. Barbara Dzięgielewska

Jak co roku zimą dzieci z naszej świetlicy włączają się w dokarmianie ptaków. Uczniowie wysypują ziarenka do karmnika i wieszają kawałki słoninki na gałązkach drzew.


Interaktywna podłoga - styczeń 2018

Opracowanie: p. Anna Wayler

Podłoga interaktywna to nowość dla naszych Świetliczaków. Została częściowo zakupiona z funduszy Rady Rodziców. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć angażuje umysł i ciało, co sprawia, że dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości. Interaktywna podłoga ma wiele zalet:
- poprawia zdolności motoryczne
- rozwija spostrzegawczość wzrokowo-ruchową
- zwiększa orientację przestrzenną
- poprawia szybkość reakcji
- zwiększa aktywność ruchową


Wycieczka na stadion Legii - styczeń 2018

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

10 stycznia 2018 roku została zorganizowana wycieczka na stadion stołecznego klubu piłkarskiego Legii Warszawa. Nasze najstarsze Świetliczaki miały okazję zwiedzić miejsca niedostępne dla każdego kibica oraz dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek na temat klubu sportowego. Pod opieką przewodnika, zwiedziliśmy m. in. Muzeum Legii, punkt widokowy, trybuny VIP, kabiny komentatorskie, loże honorowe, strefy Gold i Silver, szatnie piłkarskie, a także mieliśmy szansę zobaczyć stadion z poziomu boiska, siadając na miejscu sędziego, spikera lub zawodników rezerwowych. Przeprowadziliśmy również konferencję prasową w specjalnej sali dla dziennikarzy, gdzie wybrani wychowankowie wcielali się w rolę trenera, kapitana drużyny lub rzecznika prasowego. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim wychowankom, którym towarzyszyły pozytywne emocje w drodze powrotnej.


Warsztaty plastyczne - styczeń 2018

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Celem warsztatów plastycznych na Brożka jest rozbudzenie zaufania we własne możliwości twórcze, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni. Podczas warsztatów dzieci poznają różne techniki plastyczne z wykorzystaniem prostych, łatwo dostępnych materiałów. Zajęcia pobudzają aktywność twórczą oraz indywidualną dziecka.


Pieczenie pierników - grudzień 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Pieczenie i zdobienie pierników na Elekcyjnej to fantastyczna zabawa przed świętami Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć uczniowie poznają historie piernika, skrywaną tradycyjną recepturę oraz wszystkie jego składniki. Małe rączki ugniatają, mieszają, wałkują, a paluszki doprawiają i wykrawają najróżniejsze kształty. A potem zapach pieczonego piernika przenika do wszystkich szkolnych klas.


Kiermasz świąteczny- grudzień 2017

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Zapraszamy do udziału w kiermaszu świątecznym organizowanym przez świetlicę szkolną. Zgromadzone datki zostaną przeznaczone na Wigilię Świetliczaków, którą zamierzamy zorganizować wspólnie z rodzicami w czwartek 21 grudnia.


Wolskie kolędowanie - grudzień 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Dnia 12 grudnia 2017 roku, wychowankowie świetlicy z klas 3-6 wzięli udział w "Wolskim Kolędowaniu 2017". Wydarzenie odbyło się na terenie Urzędu Dzielnicy Wola. Nasi uczniowie zaprezentowali trzy utwory muzyczne, przygotowane z wychowawcami grup. Po występie każdy z uczestników otrzymał upominek. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, która zakończyła się krótką prezentacją dla Pani Dyrektor.


Sportowe Mikołajki - grudzień 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

W okresie przedświątecznym w naszej świetlicy odbyły się zawody o nazwie "Sportowe Mikołajki". Nasi wychowankowie mieli okazję sprawdzić swój refleks, wytrzymałość i szybkość, wcielając się w rolę renifera, elfa, a nawet samego Świętego Mikołaja. Zajęcia były świetnym sposobem na naukę zasad zdrowej rywalizacji i współpracy w zespołach, a przede wszystkim zachęcały świetliczaków do częstej aktywności fizycznej poprzez wesołą zabawę.


Mój przyjaciel Miś - listopad 2017

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich wychowanków świetlicy. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka, nawiązującej do tematu " Mój przyjaciel - Miś". Technika wykonania pracy collage.
Prace należy składać u wychowawców świetlicy do 10 listopada 2017 r. Zapraszamy!


Listopadowe święto - listopad 2017

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 6 listopada prowadzony był cykl zajęć "Nasza wolna Ojczyzna". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, słuchały wierszy, pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wspólnie przygotowały prace plastyczne - flagi, godło, kotyliony, mapy Polski. Uczniowie klas pierwszych spotkali się z nauczycielką historii panią Iwoną Rodzik. Rozmowa o czasach, kiedy na mapie świata nie było Polski i o odzyskaniu niepodległości była dla dzieci dużym przeżyciem. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnych czasach niewoli. Poznały naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość. Odpowiadały na pytania nauczyciela o nasze symbole narodowe. Z przejęciem mówiły o obchodach Święta Niepodległości.


Halloween - listopad 2017

Opracowanie: p. Barbara Dzięgielewska

*****


Pamięć Poległym - listopad 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Dnia 2 listopada 2017 roku wychowankowie świetlicy uczestniczyli w wycieczce pod pomnik Polegli Niepokonani, znajdujący się na warszawskiej Woli. Uczniowie zapalili znicze w miejscu pamięci, czym oddali szacunek i docenili poświęcenie bohaterów Powstania Warszawskiego, a także wzbogacili swoją wiedzę o cenne informacje historyczne. Wycieczka była możliwością ukazania przeszłości w ciekawy sposób i kształtowania patriotyzmu w młodych ludziach.


Pasowanie na Świetliczaka - październik 2017

Opracowanie: p. Barbara Dzięgielewska

30 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na ŚWIETLICZAKA. Impreza przygotowana przez p. Barbarę Dzięgielewską przebiegła w miłej atmosferze z udziałem p. dyrektor, p. kierownik świetlicy, wychowawców klas oraz wszystkich uczestników świetlicy.


Mali konstruktorzy - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Mali konstruktorzy szukają tworzą , łącząc zabawę i edukację, rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną , uczą współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w twórczej zabawie tworząc z klocków budowle przestrzenne. Zabawa z klockami rozbudza wyobraźnie i skłania do myślenia oraz artystycznego rozwoju dziecka. Zajęcia są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań.


Zabawy komputerowe - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Podczas zajęć rozwijane są zdolności informatyczne u dzieci. Zajęcia uzmysławiają w jaki sposób komputer może być użytecznym narzędziem w pracy, nauce, zabawie. Podczas zajęć uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się komputerem i jego podstawowymi urządzeniami. Mają też możliwość bezpiecznego spędzania czasu wolnego i korzystanie z encyklopedii multimedialnych.


Warszawa w jesiennej szacie - październik 2017

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

W październiku w świetlicy szkolnej królowała jesień. Jesień była w dziecięcych grach i zabawach, wierszach i piosenkach, rysowaniu i malowaniu. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, niektóre z nich zgłosiliśmy do dzielnicowego konkursu plastycznego ,,WARSZAWA W JESIENNEJ SZACIE". Mamy sukcesy !!! Zdobyliśmy dwa wyróżnienia: Docenione prace to: "Warszawa w liściach", której autorką jest Natalia Tomczyk z klasy 1a oraz "Pałac Kultury jesienią" autorstwa Leny Miszkiel z klasy 3a. Uroczystość wręczenia dyplomów i upominków odbyła się 30 października w Szkole Podstawowej nr 238 im. Christo Botewa przy ul. Redutowej. Serdecznie gratulujemy.


Warsztaty plastyczne - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

W każdą środę od godziny 14:00 do 15:30 chętne dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczą w warsztatach plastycznych w Wolskim Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Brożka. Celem warsztatów plastycznych jest rozbudzenie zaufania we własne możliwości twórcze, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni. Podczas warsztatów dzieci poznają różne techniki plastyczne z wykorzystaniem prostych, łatwo dostępnych materiałów. Zajęcia pobudzają aktywność twórczą oraz indywidualną dziecka.


Mali sportowcy - wrzesień 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Nasi świetlicowi wychowankowie bardzo chętnie uczestniczą w codziennych zajęciach ruchowych, które rozwijają w nich zamiłowanie do sportu. Dzieci integrują się z rówieśnikami poprzez współpracę w zespole, uczą się zasad zdrowej rywalizacji oraz dążenia do celu. Zajęcia przygotowane przez wychowawców w formie toru z przeszkodami, treningu obwodowego, bądź rozgrywek drużynowych są świetną okazją do rozładowania energii w pozytywny sposób.


Ogródek - wrzesień 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Żeby doświadczyć niektórych zjawisk praktycznie, niekoniecznie trzeba jechać do Centrum Nauki Kopernik. Żeby zmienić nawyki żywieniowe, niekoniecznie trzeba korzystać z usług dietetyka - badania wykazują, że dzieci, które miały do czynienia z uprawą roślin, znacznie częściej sięgają po zdrową żywność. Postanowiliśmy wiec założyć ogródek na Elekcyjnej, tuż przy szkole. Pierwsze prace już ruszyły. Podstawową funkcją naszego ogrodu jest edukacja ekologiczna, którą obejmujemy wszystkich uczniów naszej szkoły. Zastała nas jesień, wic czekamy do wiosny i kiedy będzie budzić sie przyroda i my na Elekcyjnej jak rozbudzone misie ze snu zimowego weźmiemy sie do ponownej pracy w naszym ogródku.Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ireny Sendlerowej
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl