Witamy na stronie świetlicy SP 236.

   

 
DOKUMENTY

 
PLAN ZAJĘĆ

 
KONTAKT


Świetlica jest miejscem, w którym spotykają się uczniowie czekający na rozpoczęcie zajęć
lub na powrót do domu po lekcjach.

Rozpoczynamy pracę o godzinie 6:45, a kończymy o 18.00.Kiermasz świąteczny- grudzień 2017

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Zapraszamy do udziału w kiermaszu świątecznym organizowanym przez świetlicę szkolną. Zgromadzone datki zostaną przeznaczone na Wigilię Świetliczaków, którą zamierzamy zorganizować wspólnie z rodzicami w czwartek 21 grudnia.


Mój przyjaciel Miś - listopad 2017

Opracowanie: p. Beata Łaszkiewicz

Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich wychowanków świetlicy. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka, nawiązującej do tematu " Mój przyjaciel - Miś". Technika wykonania pracy collage.
Prace należy składać u wychowawców świetlicy do 10 listopada 2017 r. Zapraszamy!


Listopadowe święto - listopad 2017

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od 6 listopada prowadzony był cykl zajęć "Nasza wolna Ojczyzna". Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, słuchały wierszy, pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wspólnie przygotowały prace plastyczne - flagi, godło, kotyliony, mapy Polski. Uczniowie klas pierwszych spotkali się z nauczycielką historii panią Iwoną Rodzik. Rozmowa o czasach, kiedy na mapie świata nie było Polski i o odzyskaniu niepodległości była dla dzieci dużym przeżyciem. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnych czasach niewoli. Poznały naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość. Odpowiadały na pytania nauczyciela o nasze symbole narodowe. Z przejęciem mówiły o obchodach Święta Niepodległości.


Halloween - listopad 2017

Opracowanie: p.

*****


Pamięć Poległym - listopad 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Dnia 2 listopada 2017 roku wychowankowie świetlicy uczestniczyli w wycieczce pod pomnik Polegli Niepokonani, znajdujący się na warszawskiej Woli. Uczniowie zapalili znicze w miejscu pamięci, czym oddali szacunek i docenili poświęcenie bohaterów Powstania Warszawskiego, a także wzbogacili swoją wiedzę o cenne informacje historyczne. Wycieczka była możliwością ukazania przeszłości w ciekawy sposób i kształtowania patriotyzmu w młodych ludziach.


Pasowanie na Świetliczaka - październik 2017

Opracowanie: p. Barbara Dzięgielewska

30 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na ŚWIETLICZAKA. Impreza przygotowana przez p. Barbarę Dzięgielewską przebiegła w miłej atmosferze z udziałem p. dyrektor, p. kierownik świetlicy, wychowawców klas oraz wszystkich uczestników świetlicy.


Mali konstruktorzy - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Mali konstruktorzy szukają tworzą , łącząc zabawę i edukację, rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną , uczą współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w twórczej zabawie tworząc z klocków budowle przestrzenne. Zabawa z klockami rozbudza wyobraźnie i skłania do myślenia oraz artystycznego rozwoju dziecka. Zajęcia są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań.


Zabawy komputerowe - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Podczas zajęć rozwijane są zdolności informatyczne u dzieci. Zajęcia uzmysławiają w jaki sposób komputer może być użytecznym narzędziem w pracy, nauce, zabawie. Podczas zajęć uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się komputerem i jego podstawowymi urządzeniami. Mają też możliwość bezpiecznego spędzania czasu wolnego i korzystanie z encyklopedii multimedialnych.


Warszawa w jesiennej szacie - październik 2017

Opracowanie: p. Grażyna Kaszyńska

W październiku w świetlicy szkolnej królowała jesień. Jesień była w dziecięcych grach i zabawach, wierszach i piosenkach, rysowaniu i malowaniu. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, niektóre z nich zgłosiliśmy do dzielnicowego konkursu plastycznego ,,WARSZAWA W JESIENNEJ SZACIE". Mamy sukcesy !!! Zdobyliśmy dwa wyróżnienia: Docenione prace to: "Warszawa w liściach", której autorką jest Natalia Tomczyk z klasy 1a oraz "Pałac Kultury jesienią" autorstwa Leny Miszkiel z klasy 3a. Uroczystość wręczenia dyplomów i upominków odbyła się 30 października w Szkole Podstawowej nr 238 im. Christo Botewa przy ul. Redutowej. Serdecznie gratulujemy.


Warsztaty plastyczne - październik 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

W każdą środę od godziny 14:00 do 15:30 chętne dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczą w warsztatach plastycznych w Wolskim Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Brożka. Celem warsztatów plastycznych jest rozbudzenie zaufania we własne możliwości twórcze, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni. Podczas warsztatów dzieci poznają różne techniki plastyczne z wykorzystaniem prostych, łatwo dostępnych materiałów. Zajęcia pobudzają aktywność twórczą oraz indywidualną dziecka.


Mali sportowcy - wrzesień 2017

Opracowanie: p. Krzysztof Borkowski

Nasi świetlicowi wychowankowie bardzo chętnie uczestniczą w codziennych zajęciach ruchowych, które rozwijają w nich zamiłowanie do sportu. Dzieci integrują się z rówieśnikami poprzez współpracę w zespole, uczą się zasad zdrowej rywalizacji oraz dążenia do celu. Zajęcia przygotowane przez wychowawców w formie toru z przeszkodami, treningu obwodowego, bądź rozgrywek drużynowych są świetną okazją do rozładowania energii w pozytywny sposób.


Ogródek - wrzesień 2017

Opracowanie: p. Tomasz Janecki

Żeby doświadczyć niektórych zjawisk praktycznie, niekoniecznie trzeba jechać do Centrum Nauki Kopernik. Żeby zmienić nawyki żywieniowe, niekoniecznie trzeba korzystać z usług dietetyka - badania wykazują, że dzieci, które miały do czynienia z uprawą roślin, znacznie częściej sięgają po zdrową żywność. Postanowiliśmy wiec założyć ogródek na Elekcyjnej, tuż przy szkole. Pierwsze prace już ruszyły. Podstawową funkcją naszego ogrodu jest edukacja ekologiczna, którą obejmujemy wszystkich uczniów naszej szkoły. Zastała nas jesień, wic czekamy do wiosny i kiedy będzie budzić sie przyroda i my na Elekcyjnej jak rozbudzone misie ze snu zimowego weźmiemy sie do ponownej pracy w naszym ogródku.Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Ireny Sendlerowej
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29
http://sp236gim61.neostrada.pl