internet marketing services
Kontakt

Zespół Szkół nr 65
ul. Elekcyjna 21/23
Warszawa

telefon:
796 382 928

e-mail:
swietlica236@tlen.pl
swietlica

 

Świetlica jest miejscem, w którym spotykają się uczniowie czekający na rozpoczęcie lekcji lub na powrót do domu po zajęciach.

 

     R o k     S z k o l n y     2016/2017


maj 2017

CERTYFIKAT

Z radością informujemy, że nasza świetlica zdobyła certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie "Świetlica kształtująca prospołeczne postawy wśród uczniów," zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.


maj 2017

Roztańczona świetlica

W dniu 24 maja w naszej szkole odbył się konkurs tańca pod hasłem "Roztańczona świetlica", w którym wzięli udział wszyscy chętni uczniowie uczęszczający do świetlicy. Dzieci wystąpiły w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. W trakcie kilku tygodni poprzedzających konkurs, uczestnicy ćwiczyli swoje układy pod okiem p. Magdaleny Banasiak, na której wsparcie i cenne uwagi mogli zawsze liczyć. W dniu konkursu, przed zgromadzoną publicznością i jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Magdalena Księżopolska, dzieci zaprezentowały swoje układy. Burza braw poprzedzała i kończyła każdy z występów.

W kategorii indywidualnej wygrała Emilia Rączka, w kategorii grupowej zespół Warrios Dance w składzie: Kinga Zdzieniecka, Zuzanna Kosieradzka, Matylda Waszkiewicz, Oliwia Budna, Amelia Choromańska, Bartek Polkowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.


maj 2017

Wiersze z humorem

Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Wiersze z humorem," organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25. Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu:
I miejsce - Mateusz Fituch kl. IIIa
II miejsce - Oskar Sierocki kl. IIb
III miejsce - Franek Sosiński kl. IIa i Maciej Górnicki kl. IIIa

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy!


kwiecień 2017

Warsztaty wielkanocne

W środę 5 kwietnia w godzinach 16:30 do 18:00 odbyły się w naszej świetlicy warsztaty, w których wzięli udział nasi uczniowie wraz z rodzicami. Na przygotowanych stanowiskach znajdowały się materiały do wykonywania kartek świątecznych, styropianowych jaj i dekoracji z masy solnej. Wykonane pracy zostały przekazane na świąteczny kiermasz. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach organizowanych w naszej świetlicy.

Wszystkim przybyłym osobom serdecznie dziękujemy!


kwiecień 2017

W świątecznej atmosferze

Do naszej świetlicy zawitały już święta. W radosnej atmosferze uczniowie przygotowują przepiękne dekoracje. Wielkanocne pisanki i wiosenne bazie zdobią już ściany naszych pomieszczeń. Dzieci przy okazji dzielą się swoją wiedzą, dotyczącą wielkanocnych zwyczajów i tradycji. Z niecierpliwością oczekujemy świąt.


marzec 2017

Konkurs plastyczny

W marcu odbył się w naszej świetlicy konkurs plastyczny "Wiosna, ach to Ty!". Wzięła w nim udział liczna grupa dzieci. Wyróżnione prace stanowią piękną ozdobę świetlicowych sal. Laureaci otrzymali słodkie nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom!


styczeń/luty 2017

Pamiętamy o zwierzętach zimą

Zima to trudny czas dla ptaków. Dzieci z naszej świetlicy zadbały o to, by ich skrzydlaci przyjaciele nie byli głodni. Dokarmiając ptaki, uczniowie uwrażliwiają się na przyrodę, mają poczucie, że robią coś dobrego.


grudzień 2016

Rozstrzygnięcie konkursów

W naszej świetlicy nastąpiło przed świętami rozstrzygnięcie konkursów plastycznych.
Kliknij, aby zobaczyć listę nagrodzonych uczniów :)


grudzień 2016

Warsztaty bożonarodzeniowe

W poniedziałek 12 grudnia w godzinach od 16:00 do 18:30 odbyły się w naszej świetlicy warsztaty, w których wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Wychowawcy przygotowali cztery stanowiska, przy których każdy biorący udział w warsztatach mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na stanowiskach znajdowały się materiały i ozdoby do wykonania świątecznych kartek, styropianowych bombek, dekoracji z masy solnej i ozdób wykonanych techniką orgiami.

W miłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd w wykonaniu dziecięcego chóru, rodzice i dzieci tworzyli z zaangażowaniem piękne ozdoby. Wszystkie wykonane prace zostały przekazane na kiermasz świąteczny. Środki uzyskane ze sprzedaży mają być przeznaczone na utworzenie sali multimedialnej.


grudzień 2016

Dzień Życzliwości

Dzień ten ma celu uzmysłowienie, że życzliwość i szacunek są podstawą prawidłowych relacji między ludźmi. W tym dniu szczególnie podkreślaliśmy konieczność przekazywania sobie pozytywnych emocji. Rozmawialiśmy na temat otwartości i tolerancji względem drugiej osoby. Mówiliśmy o tym, jak ważna jest chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Mamy nadzieję, że życzliwość na dobre zadomowi się w naszej świetlicy.


listopad 2016

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś jest jedną z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci. Tego dnia wielu uczniów pojawiło się w szkole wraz z ulubionymi przytulankami. Wszystkim nam kojarzyły się one z ciepłym, beztroskim dzieciństwem. Dzieci chętnie opowiadały o swoich mięciutkich, puchatych przyjaciołach. Na koniec wykonywały piękne prace plastyczne przedstawiające bohatera dzisiejszego dnia.


listopad 2016

Tydzień Poezji Dziecięcej

Tydzień od 14.11 do 18.11 był w naszej świetlicy Tygodniem Poezji Dziecięcej. Pragnęliśmy w tych dniach zapoznać naszych podopiecznych z twórczością znanych i lubianych autorów poezji. Zachęcaliśmy do czytania wierszy. Zaproponowaliśmy również rodzicom udział we wspólnych wieczorkach poetyckich.


listopad 2016

Kolorowa Pani Jesień

Nasza świetlica zorganizowała dla wszystkich chętnych dzieci konkurs plastyczny "KOLOROWA PANI JESIEŃ". Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne. Wybór spośród wielu prac był niezwykle trudny. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce
Hanna Bocianowska, Zuzanna Dudek, Paweł Florczyk, Lena Miszkiel, Zofia Tokarska

Wyróżnienie: Pola Kamińska, Artur Kosim

GRATULUJEMY!


listopad 2016

Jesienne konkursy

W listopadzie nasza świetlica wzięła udział w dwóch konkursach pozaszkolnych:

* Ogólnopolskim konkursie "Jesień w oczach dziecka" organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Gierałtowicach,
* Ogólnopolskim konkursie "Liście malowane pod drzewami rozsypane…" organizowanym przez Przedszkole Specjalne w Świdnicy.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursów i głoszenie wyników.


listopad 2016

Tydzień zdrowego żywienia

Drugi tydzień listopada był w naszej świetlicy TYGODNIEM ZDROWEGO ODŻYWIANA. W tych dniach odbywały się w naszej świetlicy pogadanki, prezentacje, rozmowy i zajęcia związane z hasłem tygodnia. Dzieci dowiedziały się, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowe odżywianie, które pokarmy powinni spożywać często, a których unikać. Wychowawcy zachęcali uczniów do codziennego spożywania warzyw i owoców oraz picia soków. Mamy nadzieję, że dzieci będą bardziej świadomie dokonywały wyboru artykułów podczas zakupów w szkolnym sklepiku.


listopad 2016

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to niezwykle ważna data dla każdego Polaka. W dniach poprzedzających rocznicę odzyskania niepodległości staraliśmy się przybliżyć dzieciom historię narodowo-wyzwoleńczą Polaków. Rozmawialiśmy o postawach patriotycznych i przynależności narodowej. Kształtowaliśmy szacunek dla godła i symboli narodowych. Dzieci samodzielnie wykonywały godło i flagę. Myślimy, że w tych dniach nasze dzieci szczególnie mocno poczuły, że są małymi Polakami.


listopad 2016

Stop agresji!

3 listopada był w nasze szkole dniem przeciwdziałania agresji pod hasłem " AGRESJI MÓWIMY STOP !". Wszystkie podejmowane działania miały na celu uświadomienie jak ważne jest panowanie nad negatywnymi emocjami. Dzieci dowiedziały się, że istnieje przemoc nie tylko fizyczna, ale i emocjonalna. Efektem wspólnych przemyśleń były piękne prace plastyczne, mówiące o właściwych zachowaniach wobec rówieśników.


listopad 2016

Listopadowe światełka

Pod takim hasłem upłynęły nam dni tuż przed Świętem Zmarłych. Były to chwile zadumy i wspomnień o bliskich, którzy odeszli. Był to też czas, kiedy wyjaśnialiśmy dzieciom symbolikę i znaczenie tych świąt. Podkreślaliśmy konieczność kulturalnego zachowania na cmentarzach i w miejscach pamięci. Dzieci ze szczególnym skupieniem i powagą wykonały piękne prace plastyczne.


październik 2016

SUPERDZIECIAKI PAŹDZIERNIKA

Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę SUPERDZIECIAKÓW PAŹDZIERNIKA


październik 2016

Jesienne inspiracje

W październiku odbył się w naszej świetlicy konkurs plastyczny " Jesienne inspiracje". Dzieci z zapałem podjęły się trudu wykonania ilustracji. Spośród wielu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

I miejsce: Maria Kręgielewska, Wiktoria Krzeczowska
II miejsce: Patrycja Pyra, Zuzanna Krucz, Urszula Dojer
III miejsce: Kinga Zdzieniecka, Mateusz Kamiński, Zuzanna Kosieradzka

GRATULUJEMY SERDECZNIE !


październik 2016

Dwie godziny dla rodziny

28.10.16 r. w naszej świetlicy odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem rodziców. Zostały zorganizowane pod hasłem: "Dwie godziny dla rodziny". Zaproszeni rodzice bardzo chętnie włączyli się w zajęcia warsztatowe. Wspólnie z dziećmi wykonywali piękne wizytówki i plakaty techniką kolażu na temat: "Jak wspólnie spędzamy czas". Były to niezwykłe chwile, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Uświadomiły, jak ważny jest wspólnie spędzony czas w gronie najbliższych. Rodzice z uśmiechem opuszczali sale świetlicowe, dziękując za zorganizowanie imprezy. Obiecali wziąć udział w kolejnych przedsięwzięciach.


wrzesień 2016

SUPERDZIECIAKI WRZEŚNIA

Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę SUPERDZIECIAKÓW WRZEŚNIA


jesień 2016

W tym roku szkolnym mamy bogatą ofertę zajęć dla dzieci.

Zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych aktywnościach. Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. Oprócz zajęć ruchowych, zapewniających prawidłowy rozwój fizyczny, proponujemy dzieciom między innymi zajęcia plastyczne, umuzykalniające, kulinarne oraz kształtujące pozytywne postawy społeczne.


    R o k     S z k o l n y     2015/2016


24 czerwca 2016

Świetlica szkolna przyjazna uczniowi

Pragniemy poinformować, że nasza świetlica zdobyła dyplom honorowy w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół, organizowanym przez Studium Prawa Europejskigo "Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" Zdobyliśmy największą możliwą liczbę punktów we wszystkich zadaniach konkursowych. Wszystkie nasze działania były dokumentowane. W ciągu roku szkolnego gromadziliśmy prace konkursowe, materiały fotograficzne i nagrane filmy. Dyplom został umieszczony przy wejściu do świetlicy.


14 października 2015

Nasza świetlica - "ŚWIAT PASJI"

W dniach 7-18.09.2015 r. trwał konkurs na nazwę świetlicy szkolnej. 21 września odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 236 w Warszawie. Spośród wielu zgłoszonych propozycji większością głosów wybrano nazwę "Świat pasji".

14 października 2015 r. podczas ślubowania klas pierwszych kierownik naszej świetlicy, pani Hanna Radziwończyk, ogłosiła laureatkę konkursu na nazwę świetlicy - została nią uczennica klasy 4 b Kinga Gugała. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę i gratulacje od pani dyrektor.

Po ślubowaniu wszyscy nauczyciele, rodzice oraz uczniowie uczestniczyli w oficjalnym odsłonięciu tablicy z nazwą świetlicy.
Świetlica czynna
  • 700 - 1730
Dyżur kierownika
  • środa
    15 00 - 1600