DZISIAJ JEST:

Inicjatorem akcji jest p. Lidia Wojda, która wraz ze swoja klasą rozpoczęła zbiórkę darów dla psów i kotów jesienią 2006 r. Od razu do akcji włączyły się p. Bogna Dąbkowska wraz z klasą, p. Grażyna Liberadzka (która wskazała właśnie to schronisko, bardzo potrzebujące pomocy), p. Gabriela Bobrzak (ulotki, prezentacje, publikacje). Obecnie do organizatorów akcji dołączyła p. Beata Rafińska.

Rok szkolny 2010/2011

Apel - ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ SERCE - 19.11.2010 r.

Foto: Gabriela Bobrzak

Rozpoczęła się akcja "ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ SERCE". Od 4 lat nasza szkoła wspiera schronisko dla psów i kotów w Józefowie k/ Legionowa. Zbieramy karmę dla psów i kotów, akcesoria, elementy do ocieplenia psich bud. Również powstał pomysł zbiórki pieniężnej na ufundowanie jednej budy psiej dla schroniska.

Rok szkolny 2009/2010

W schronisku dla psów i kotów w Józefowie - 24.06.2010 r.

Foto: Gabriela Bobrzak

Od 4 lat nasza szkoła wspiera schronisko dla psów i kotów w Józefowie koło Legionowa. Pod koniec roku szkolnego ogłoszony został konkurs międzyklasowy na największą ilość zgromadzonych darów. Tym razem zbieraliśmy głównie karmę dla psów i kotów. Nauczyciele też postanowili uczestniczyć w zbiórce i za zebraną kwotę pieniężną 126 zł, zakupili karmę dla psów. W ostatni dzień roku szkolnego, pomimo pochmurnej i deszczowej pogody wszystkie dary zostały zawiezione do schroniska. Przywitała nas duża gromada psów i nasze humory od razu zniknęły w obliczu losu tych czworonogów. Mimo to wygłaskaliśmy wszystkie dostępne psie mordki i futerka. Koty niestety uciekły i pochowały się gdy jedna z uczennic zbyt "radośnie" ich przywitała.
Już wiemy, że w nowym roku szkolnym trzeba znów pomóc tym opuszczonym i niechcianym zwierzakom.

Rok szkolny 2008/2009

A K C J A - S C H R O N I S K O - 6.02.2009 r.

6 lutego 2009 r. już po raz kolejny zawiezione zostały zebrane dary dla psów i kotów do schroniska w Józefowie k/Legionowa. Udało się zebrać pokaźną liczbę garnków, kołder i koców jak również karmę dla zwierząt. W schronisku delegaci naszej szkoły nakarmili i wygłaskali zwierzęta. Choć niektórzy byli tam po raz trzeci, to trudno im było powstrzymać łzy, gdy patrzyli na te wszystkie biedne, opuszczone zwierzęta. Trudno uwierzyć, że ludzie potrafią być tak okrutni i wyrzucają z domów tak piękne i kochane istoty. Mamy nadzieję, że kolejna zbiórka darów będzie bardziej obfitsza niż obecna.

Rok szkolny 2007/2008

ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ SERCE - 20.X. 2007 r.

Ponownie w obecnym roku szkolnym rozpoczęto akcję pomocy bezdomnym psom i kotom w schronisku w Józefowie koło Legionowa. Uczniowie klas II-ich gimnazjum rozdają ulotki mieszkańcom naszego osiedla. W szkole trwa zbiórka potrzebnych akcesoriów dla zwierząt.

Rok szkolny 2006/2007

Zakończenie akcji "ZWIERZĘTA też mają SERCE" - 14.XII.2006 r.

Akcja zakończyła się 14.XII.2006 r. Bardzo dziękujemy wszystkim LUDZIOM WIELKIEGO SERCA, którzy przekazali dary dla schroniskowych zwierząt!!
Dzięki WAM zebraliśy i przekazaliśy do schroniska w Józefowie:
- 70 kg suchej karmy dla psów i kotów
- 40 puszek
- makarony i ryż
- 80 metrów wykładziny
- 200 ręczników, kocyków, narzut itp. materiałów
- 40 garnków, patelni
- dużo psich akcesoriów: kagańce, miski, grzebienie, szczotki do czesania, obroże, szampony, zabawki dla kociąt i szczeniaków.

Dzięki rozdawanym poza szkołą ulotkom z informacją o akcji, jedna firma wspomogła schronisko, zawożąc własnym transportem okazałe dary.
Do akcji włączyło sie również Przedszkole przy ul. Szlenkierów, które ma do przekazania 30 m wykładziny, dużo garnków i misek.
Serdecznie dziękujemy w imieniu wdzięcznych zwierząt.

Nasza szkoła będzie stale wspołpracować ze schroniskiem w Józefowie. Pragniemy, aby wszystkie zwierzęta znalazły swoje domy i kochające serca.

Rok szkolny 2006/2007

Schronisko dla psów i kotów w Józefowie

Foto: Lidia Wojda i Grażyna Liberadzka

18 listopada 2006 r. kilka uczennic pod opieką p. G.Liberadzkiej i p. L.Wojdy odwiedziło schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Józefowie ul. Strużańska 15 (koło Legionowa). Celem wizyty było poznanie potrzeb schroniska i tym samym rozpoczęcie akcji pomocy tym zwierzętom. W szkole trwa akcja od 20 listopada do 10 grudnia 2006r. Rozwieszone plakaty i rozdane ulotki wśród mieszkańców pobliskiego osiedla informują o sposobie pomocy.

Pogodne humory przed wejściem do schroniska
Przywitanie z pierwszymi mieszkańcami
Radość psia nie ma końca
Pierwszy widok na schronisko
Spacerujące swobodnie pieski
Przed swoimi budami
W pobliżu własnej budy
Smutek psi...
Koci spokój..
Miejsce dla kotów
Chore kocięta chcące się ogrzać
Na swojej poduszce
W oczekiwaniu na odwiedziny
Smutne psie oczy
Smutne twarze w obliczu bezdomności
Pupil p. Lidki
Kochane maleństwa
Oczekując na nowego pana
Trudno się cieszyć
Oczy pełne nadziei
Choć odrobinę pieszczot
Weźmiesz mnie?
Wziąć? a co powie kot w domu?
W oczekiwaniu
Azorkowo - buda ze szczeniakami
Wyznania na ucho
Nadzieja psia gaśnie