9. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - 12.05.2017

Opracowanie: p. Małgorzata Skibińska

12 maja 2017 w Kościele p.w. św. Boromeusza przy warszawskich Powązkach uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 9. rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej. Przed nabożeństwem delegacja uczniów odmówiła krótką modlitwę oraz zapaliła znicze na grobie naszej Patronki.

8. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - 12.05.2016

Opracowanie: p. Magdalena Lenkiewicz

12 maja 2016 w Kościele p.w. Św. Boromeusza przy ul. Powązkowskiej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w uroczystej mszy świętej z okazji 8. rocznicy śmierci naszej patronki. Przed nabożeństwem delegacja uczniów odmówiła krótką modlitwę, złożyła wieniec i zapaliła znicze na grobie Ireny Sendlerowej.

7. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej - 12.05.2015

Opracowanie: p. Anna Michalik

12 maja w Kościele p.w. Św. Boromeusza przy ul. Powązkowskiej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w uroczystej mszy świętej z okazji 7. rocznicy śmierci naszej patronki. Po nabożeństwie delegacja uczniów odmówiła krótką modlitwę, złożyła wieniec i zapaliła znicze na grobie Ireny Sendlerowej.

6. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

Foto: Patrycja Sionek (kl. 2ag)

Foto: p. Małgorzata Olczyk
12 maja 2013 r.

5. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

opracowanie: p. Ewa Kruk
12 maja 2012 r.

4. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

W sobotę 12 maja pani dyrektor Magdalena Księżopolska, Poczet Sztandarowy oraz delegacja uczniów Gimnazjum Integracyjnego nr 61, pod opieką pani Ewy Kruk, uczestniczyłi w uroczystych obchodach IV rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej - patronki naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się na Cmentarzu Powązkowskim, przy grobie Pani Ireny, gdzie uczniowie zapalili 8 żółtych zniczy - od ośmiu klas gimnazjalnych oraz złożyli wiązankę z żółto-czerwonych kwiatów. Następnie wszyscy zebrani przeszli do kościola pod wezwaniem Św. Boremeusza, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłej Ireny Sendlerowej.

foto: p. Gabriela Bobrzak
12 maja 2011 r.

3. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

12 maja mija 3. rocznica śmierci naszej patronki Ireny Sendlerowej. Gdyby była wśród nas miałaby 101 lat. Tego dnia uczniowie naszego gimnazjum w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze oraz złożyli wiązankę żółtych tulipanów na grobie naszej patronki na Cmentarzu Powązkowskim. Kolor kwiatów nie był przypadkowy, żółty to ulubiony kolor kwiatów naszej patronki. Wieczorem, uczniowie uczestniczyli wraz p. dyrektor Magdaleną Księżopolską oraz p. Joanną Sosińska i p. Gabrielą Bobrzak we Mszy Świętej w intencji zmarłej przed trzema laty Ireny Sendlerowej w kościele p.w. Św. Boremeusza przy Cmentarzu Powązkowskim. Na Mszy obecna była również córka Ireny Sendlerowej, p. Janina Zgrzembska. We Mszy uczestniczył Poczet Sztandarowy z naszego gimnazjum oraz Poczet Sztandarowy z Zespołu Szkół przy ul. Elektoralnej. Szkoła ta przyjęła imię Ireny Sendlerowej kilka miesięcy temu. W Warszawie są już 3 takie szkoły, a czwarta szykuje się do nadania imienia naszej patronki.

12 maja 2010 r.

2. rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

12 maja 2008 r. w szpitalu przy ul. Płockiej zmarła Irena Sendlerowa, patronka naszego gimnazjum. W 2. rocznicę śmierci delegacja gimnazjalistów złożyła wiązankę żółtych tulipanów i zapaliła znicze na grobie naszej patronki na cmentarzu Powązkowskim. Przy grobie uczniowie spotkali się z p. Anną Mieszkowską - autorką biografii naszej patronki.
Wieczorem, w kościele pod wezwaniem Św. Boremeusza na Powązkach odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłej Ireny Sendlerowej. We Mszy Świętej uczestniczyły poczty sztandarowe naszego Gimnazjum nr 61 oraz Gimnazjum nr 23 na Grochowie. Po Mszy p. Janina Zgrzembska - córka Ireny Sendlerowej, podziękowała uczniom, p. dyr. M. Księżpolskiej oraz opiekunom p. B.Łaszkiewicz i p. G.Bobrzak za pamięć o jej matce w tak szczególnym dniu.

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65
Tel/fax (22) 836 - 47 - 64     (22) 836 - 40 - 29