Foto: p. Aneta Kozłowska
Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska

Wola w historii i literaturze
- opiekunowie grupy: p. Karolina Pietrzak, p. Iwona Rodzik.

Skład zespołu:
Barbara Biernacka, Jacek Cyburski, Karolina Kuśpiel, Leszek Krzysztoń, Paweł Przybysz,
Krzysztof Rudnicki, Kacper Skiba, Aleksandra Spólnik.

Młodzież zaaranżowała salę 39 na swoisty salonik artystyczny. Znajdowała się w nim piękna i bardzo starannie przygotowana wystawa map, zdjęć i karykatur wykonanych przez uczniów. Zaparło nam dech w piersiach, gdy przenieśliśmy się w artystyczny, magiczny wolski świat.

Rzeźba na warszawskiej Woli
- opiekunowie grupy: p. Ewa Kruk, p. Monika Skwarczyło.

Skład zespołu:
Aleksandra Kowalska, Piotr Kurzyński, Artur Kwaśnik, Karolina Siarnecka, Joanna Skrzeszewska.

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialną, wykonali kartonową replikę słynnej wolskiej żyrafy i zaprosili gości do wykonania własnych papierowych rzeźb. Może po takiej uroczej wprawce ktoś się odważy spróbować własnych sił jako artysta rzeźbiarz?

Twórczość muzyczna związana z Wolą
- opiekun grupy: p. Beata Łaszkiewicz.

Skład zespołu:
Natalia Humięcka, Kamila Lasoń, Klaudia Lichnerowicz, Barbara Kalita, Dorota Onaszkiewicz, Martyna Szmidt.

Uczennice skupiły się na piosence "Pałacyk Michla" - zaprezentowały sylwetkę autora, przybliżyły genezę utworu, a nawet zagrały go na dzwonkach chromatycznych i zaśpiewały wspólnie z oglądającymi. Czuwaj wiaro! Wspaniały klimat wolskiej piosenki powstańczej dodał wszystkim skrzydeł!

Magiczne miejsca na Woli widziane oczami mieszkańców dzielnicy
- opiekun grupy: p. Karolina Marcińczyk.

Skład zespołu:
Krystian Kania, Karol Kerner, Weronika Łubian, Patryk Mydłowiecki, Patrycja Sionek.

Twórcy projektu wyszukali szczególne miejsca naszej dzielnicy, prezentowali je i opowiadali o nich w dwóch językach - po polsku i po hiszpańsku. Uczyli podstawowych zwrotów hiszpańskich i wybranych słów, dotyczących prezentacji. Przygotowali również wyśmienity poczęstunek (pachniało nim w całej szkole!), złożony z typowo hiszpańskich przekąsek.

Historia sportu na Woli
- opiekun grupy: p. Sebastian Banasiak.

Skład zespołu:
Rafał Kucharski, Sylwia Manowska, Aleksandra Okrasa, Andrzej Pietrykowski, Kacper Piszczalski, Aleksandra Wasiak.

Czy niepełnosprawni z Woli mogą uprawiać sport?
- opiekun grupy: p. Włodzimierz Stańczak.

Skład zespołu:
Norbert Flis, Nicola Kossakowska, Michał Kowalczyk.

Dwa sportowe projekty dotyczyły wybranych dyscyplin sportowych, uprawianych czynnie na Woli. Po obejrzeniu ciekawych prezentacji multimedialnych goście mogli się nieco rozruszać, grając w siatkówkę i badmintona.