"Festiwal Sztuk Plastycznych" to impreza, która odbyła się 12.10.2010 r. w naszej szkole w ramach "Dni Wolskich Inspiracji" pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola p. Marka Andruka.

Warsztaty te są częścią projektu MKiDN Edukacja Kulturalna "Wirtualne Inspiracje Twórcze - Plastyka" a zorganizowane zostały przez Fundację "Akademia Młodych". W naszej szkole zajęcia prowadzone były przez animatorów propagujących ciekawe techniki plastyczne p. Katarzynę Magier i p. Martę Cuch. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas: 2a, 2b, 5a, 5b, 6a, 1aG (łącznie 112 uczniów). Wykonali oni prace plastyczne a najlepsze z nich zaprezentowane zostaną na wystawie z udziałem uczestników i nauczycieli. Podczas zajęć nagrywany był film instruktażowy.

Pani Dyrektor M. Księżopolska również przeprowadziła podobne warsztaty w sąsiedniej szkole wykorzystując sztukę składania papieru - przestrzenne origami. Wszyscy prowadzący zajęcia wzięli udział w konkursie "Sztuki Plastyczne Czas Na Promocję!". Nasza Pani Dyrektor otrzymała wyróżnienie specjalne w tym konkursie.

Poniżej przedstawiamy reportaż fotograficzny zajęć w naszej szkole jak również relację filmową z przeprowadzonych Inspiracji Twórczych pochodzących z portalu www.mimamo.pl