ZESPÓŁ SZKÓŁ z Oddziałami Integracyjnymi nr 65, ul. Elekcyjna 21/23 w Warszawie

        Strona główna    Dzień Patronki - Święto Szkoły - 04.12.2015 r.

Opracowanie: p. Magdalena Szczypińska
Foto: p. M. Skwarczyło


4 grudnia świętowaliśmy Dzień Patronki. Klasy najmłodsze spotkały się w swoim gronie. Dzieci uczestniczyły w quizie, a po warsztatach plastycznych udekorowały pięknie dolny hol portretami Ireny Sendlerowej, sercami i okolicznościową gazetką. Uczniowie klas 4-6 i gimnazjaliści wspólnie wspominali Patronkę jako osobę, która swoim życiem, postępowaniem jasno pokazała, co jest w życiu najważniejsze. Znamy ten bodaj najsłynniejszy cytat: "Ludzi dzielić można tylko na dobrych i złych", inne kryteria po prostu nie powinny istnieć. Podczas spotkania chcieliśmy pokazać, że to rzeczywiście prawda -zastanawialiśmy się nad tym, co w życiu najważniejsze, co w postrzeganiu drugiego człowieka powinno być dla nas najistotniejsze. Ustalaliśmy, czym jest mowa nienawiści i dlaczego tak ważne jest, żeby jej unikać. Hate speech - hejtowanie to przemoc słowna, może ranić bardziej niż nóż. Klasy 4-6 wystąpiły w scenkach, które dotyczyły trudnych sytuacji, związanych z nietolerancją wobec niepełnosprawności, innych zainteresowań, innego wyglądu itp. Aktorzy zaproponowali takie zachowania, które są zgodne z prawami ucznia, dziecka, człowieka.

W drugiej części spotkania uczniowie klas 4-6 pisali "listy do Sendlerowej". Sformułowali wnioski, które wyciągnęli ze spotkania. Podsumowali, jak na co dzień każdy z nas może przestrzegać praw człowieka. Wzruszające listy zostały rozwieszone na dolnym korytarzu szkoły.

Gimnazjaliści z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję Amnesty International - po raz pierwszy w naszej szkole odbywa się w tym roku Maraton Pisania Listów. Walczymy piórem o godność ludzką. Wszystkie bieżące informacje zamieszczane są na stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/835786339853322/

Zachęcamy rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i znajomych, aby do piątku zajrzeć do nas i napisać list, który wyślemy do króla Arabii Saudyjskiej, do ministerstwa Burkina Faso lub do władz Iranu.


Zespół Szkół nr 65
01-128 Warszawa ul. Elekcyjna 21/23
http://sp236gim61.neostrada.pl

Ostatnia aktualizacja:
(mm/dd/rr)